Z ostatniej chwili

Sprawca zatrzymany

2020-01-02 13:07:17 informacje
img

W niedzielę 29 grudnia dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał informację o kolizji drogowej w Nowinach, której sprawca miał oddalić się z miejsca zdarzenia. Po kilku minutach od zdarzenia mundurowi odnaleźli pojazd sprawcy w przydrożnym rowie, natomiast samego kierowcę - kilkanaście minut później w rejonie pobliskich pól. Okazało się, że 39-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu - informuje kłobucka Policja.
Zdarzenie miało miejsce 29 grudnia około godz 20.30 na ul. Cichej w Nowinach. Oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej z udziałem dacii, w którą uderzył osobowy renault. Z przekazanej informacji wynikało, że sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.
Dacią kierowała mieszkanka gminy Wręczyca Wielka, która na skutek zdarzenia nie odniosła poważnych obrażeń ciała.
Na miejsce skierowano patrol drogówki z Kłobucka oraz mundurowych z komisariatu we Wręczycy Wielkiej.
Okazało się, że sprawca kolizji nie odjechał daleko, ponieważ po kilku minutach od zgłoszenia mundurowi z zespołu patrolowego wręczyckiego komisariatu odnaleźli w przydrożnym rowie poszukiwanego renaulta. W związki z tym, że kierowcy nie było przy samochodzie,  zaczęli sprawdzać teren leśny przy porzuconym pojeździe oraz pobliskie pola, na których po kilkunastu minutach odnaleźli i zatrzymali kierowcę renaulta. Okazało się, że pojazdem kierował 39-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór. Podczas badania stanu trzeźwości zmierzono, że w organizmie mężczyzny było ponad 1,8 promila alkoholu.
Na nieodpowiedzialnego kierowcę czekają teraz surowe konsekwencje. Grożą mu: wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. O dalszym losie mężczyzny zadecydują prokurator i sąd.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0207 seconds.