Z ostatniej chwili

Sprawdzali, jak to jest na wolnym rynku

2020-03-02 23:22:40 informacje
img

Młodzież czterech szkół ponadpodstawowych uczestniczyła w grze ekonomicznej zorganizowanej w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Był to element projektu „Ciekawi świata. Ciekawi przyszłości”, realizowanego przez Wydział Polityki Społecznej UM i jego partnerów.  
Celem zabawy pod hasłem „Chłopska Szkoła Biznesu” było zachęcenie uczennic i uczniów, aby spróbowali przyjąć rolę podmiotów uczestniczących w symulowanej gospodarce wolnorynkowej. Podczas gry młodzież miała szansę rozwijać umiejętności społeczne i interpersonalne.
Grający zawierali ze sobą transakcje i przeprowadzali operacje gospodarcze obarczone ryzykiem ekonomicznym – symulację wygrały drużyny, które zgromadziły najwięcej majątku w pieniądzu i w dobrach materialnych.  
W wolnorynkowych zmaganiach uczestniczyły „spółki” z I LO im. J. Słowackiego, V LO im. A. Mickiewicza, Zespołu Szkół im. gen. Wł. Andersa oraz Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych.
Grę zorganizowali i przeprowadzili pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach i Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy.
A oto wyniki rywalizacji wyłonionych do finału spółek:
I miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego
II miejsce: Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych
III miejsce: V Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza
Projekt „Ciekawi świata. Ciekawi przyszłości” realizuje Wydział Polityki Społecznej UM we współpracy z partnerami biznesowymi, instytucjonalnymi i naukowymi.
Na zdjęciach: gra w sali sesyjnej 
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0292 seconds.