Z ostatniej chwili

Stracił czucie w nogach, ale pomogli mu strażnicy miejscy

2021-02-12 15:21:00 informacje
img

Częstochowscy strażnicy miejscy kolejną noc z rzędu kontrolowali pustostany i pomagali bezdomnym. W jednym z pustostanów spotkali mężczyznę, który był mocno wyziębiony i skarżył się na utratę czucia w nogach. Został zabrany do szpitala – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W nocy z czwartku na piątek odnotowano silne mrozy. W Częstochowie temperatura spadła poniżej -15 stopni Celsjusza. Strażnicy miejscy w okresie zimowym codziennie kontrolują pustostany i oferują pomoc bezdomnym. W czasie silnych mrozów rozdają też gorącą herbatę i gorące pożywienie.

W nocy z czwartku na piątek strażnicy miejscy skontrolowali 32 miejsca i wydali 45 porcji ciepłych posiłków. W jednym z pustostanów spotkali mężczyznę, który był mocno wyziębiony i skarżył się na utratę czucia w nogach. Udzielili mu pomocy przedmedycznej i wezwali załogę pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Pomoc bezdomnym to działania zorganizowane przez Partnerstwo Lokalne na rzecz przeciwdziałania bezdomności na terenie Gminy Miasta Częstochowy, koordynowane przez MOPS. W pomoc zaangażowana jest Straż Miejska, a także m.in.: Fundacja Chrześcijańska „Adullam”, Caritas, oraz streatworkerzy.

Straż Miejska w Częstochowie apeluje do mieszkanek i mieszkańców miasta, aby zimą, zwłaszcza podczas dużych mrozów nie być obojętnym na los osób samotnych, bezdomnych. Wystarczy zadzwonić np. na numer alarmowy Straży Miejskiej - 986.

Tylko szybka interwencja może uratować kogoś przed poważnym wyziębieniem.

Page generated in 0.0167 seconds.