Z ostatniej chwili

Strajkowało ponad 90 miejskich placówek oświatowych

2019-04-13 19:23:30 informacje
img

W miniony piątek 12 kwietnia w Częstochowie strajkowało nadal ponad 90 miejskich placówek oświatowych. W 23 miejskich szkołach zakończyły się trzydniowe egzaminy gimnazjalne. W poniedziałek dla 1666 uczennic i uczniów miejskich szkół rozpocznie się egzamin ósmoklasisty - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Według informacji zebranych przez Wydział Edukacji w piątek w strajku uczestniczyło w miejskich placówkach ok. 1,9 tys. nauczycielek i nauczycieli.
584 z różnych powodów (L4, opieka nad dzieckiem, urlopy dla poratowania zdrowia) było w szkole nieobecnych, reszta nie miała tego dnia zajęć, nie przystąpiła do strajku bądź nie pojawiła się w szkole z innych powodów (łącznie 914 osób). Na piątkową statystykę wpływ miały – tak jak w środę i czwartek - trwające egzaminy gimnazjalne. Część nauczycieli – na ten okres, w trosce o uczniów - zawiesiła akcję strajkową.
Od poniedziałku w 42 miejskich szkołach rozpoczną się egzaminy ósmoklasistów. W 37 podstawówkach i 5 zespołach szkolno-przedszkolnych ma przystąpić do nich 1666 uczennic i uczniów. Na razie z żadnej z częstochowskich szkół nie ma informacji o potencjalnych problemach z przeprowadzeniem tych egzaminów. Ich organizacja jest możliwa dzięki staraniom dyrektorów szkół, współpracy między szkołami i zrozumieniu ze strony strajkujących nauczycieli.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0321 seconds.