Z ostatniej chwili

Sukcesy częstochowskich tancerzy

2019-04-26 15:12:51 informacje
img

Maja Szmigielska i Oskar Dobrowolski to częstochowska para taneczna, która ma na koncie liczne osiągnięcia Za swoje sukcesy otrzymali dziś, w piątek 26 kwietnia gratulacje od władz miasta.

Maja i Oskar spotkali się dzisiaj z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem. Opowiadali mu o swoich dotychczasowych osiągnięciach i planach na przyszłość.

W 2017 r. para zdobyła tytuł I Wicemistrza Polski Centralno-Zachodniej w tańcach latynoamerykańskich i w tańcach standardowych, 2. miejsce w Mistrzostwach Okręgu Śląskiego w obu stylach tanecznych, a także 2. miejsce w Mistrzostwach Polski w Tańcach Standardowych i Latynoamerykańskich.

W 2018 r. uzyskali klasę taneczną B w tańcach latynoamerykańskich (najwyższa klasa w swojej kategorii wiekowej), a także tytuł Mistrza Polski PTT w 10 Tańcach – jest to najlepszy wynik w historii Częstochowy.

Tancerze zajęli ponadto 2. miejsce w Mistrzostwach Okręgu Śląskiego, zarówno w stylu latynoamerykańskim, jak i standardowym.

Znaczącym osiągnięciem jest wywalczone przez Maję i Oskara 5. miejsce w wielkim finale podczas Mistrzostw Świata Radom 2018. W 2017 i 2018 r. para została powołana do kadry Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Celem kadry PTT jest wyłonienie czołówki par, które w danym roku reprezentować będą PTT na arenie międzynarodowej i podczas najbardziej prestiżowych imprez w Polsce.

Maja Szmigielska i Oskar Dobrowolski uczęszczają na zajęcia z tańca towarzyskiego do Szkoły tańca Dobrowolscy. Oboje posiadają status członka zwyczajnego Polskiego Towarzystwa Tanecznego  informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0359 seconds.