Z ostatniej chwili

Sylwester 2019 z Czarno-Czarnymi

2019-12-31 13:36:24 informacje
img

Może usłyszymy znane już od ponad dwóch dekad, zapraszające do tańca „Nogi”, a może i najnowsze piosenki – jak „Nie oddam kota”. W ostatnią noc tego roku na „Bieganie” zagrają Czarno-Czarni – dżentelmeni znani też z grup Big Cyc i Bielizna. Czeka nas więc zabawa przy stylizowanym na lata 60. dowcipnym i pogodnym rock’n’rollu - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Czarno-Czarni to pełne humoru, inteligentne teksty Jarka Janiszewskiego i muzyka stylizowana na okres, kiedy rock miał przed sobą jeszcze swoje „złote czasy”. W 1996 r. jedną z piosenek nagrywanych na przygotowywany album Big Cyc zaśpiewał lider Bielizny i… powstał całkiem nowy zespół. Poboczne przedsięwzięcie członków gdańskich grup Big Cyc i Bielizna okazało się bardzo trwałe. Działa od lat w tym samym składzie – śpiewa Jarosław „Doktor” Janiszewski, struny basu trąca Jacek „Dżej Dżej” Jędrzejak, na gitarze przygrywa Roman „Piękny Roman” Lechowicz, rytm wybija Jarosław „Dżery” Lis, a Piotr „Gadak” Sztajdel stuka w instrumenty klawiszowe. Już swój pierwszy album Czarno-Czarni – których sama nazwa przywołuje nazwy klasyków polskiego big-beatu – nagrali na starych, bułgarskich wzmacniaczach, gitarach z Niemiec Wschodnich i organach z byłego ZSRR. A ich recepta na „retro rock’n’rolla” z miejsca zyskała sympatię publiczności – już pierwsza płyta okryła się złotem, podobnie jak kolejna.
Czarno-Czarni regularnie koncertują, biorąc udział w najważniejszych imprezach muzycznych – grali m.in. na festiwalu w Opolu, trasie „Lata z Radiem” czy „Inwazji Mocy”. W 1999 r. TVP2 nagrała i wyemitowała godzinny program z ich muzyką – „Prywatka u Czarno-Czarnych”. Występowali  m.in. w USA, Anglii, Szkocji, Niemczech, Irlandii; mają na koncie współpracę m.in. z Anią Rusowicz, Urszulą czy pochodzącą z Nashville wokalistką  Holly Shepherd. Ich piosenka „Nie choruj” jest motywem przewodnim serialu „Daleko od noszy”. Zespół wydał dotychczas osiem płyt długogrających – ostatnia, „Francuska miłość”, ukazała się w 2017 roku.

Program Nocy Sylwestrowej:
21.00 - 22.00 DJ Dziker
22.00 - 23.00 Apress Band
23.00 - 23.15 DJ Dziker
23.15 - 00.45 Czarno-Czarni
w przerwie życzenia Prezydenta Miasta Częstochowy
00.45 - 1.30 DJ Dziker

Page generated in 0.0186 seconds.