Z ostatniej chwili

Sypnęło nagrodami

2018-11-20 23:13:10 informacje
img

Ostatnie dni przyniosły sporo wiadomości o sukcesach w rozmaitych dziedzinach osób związanych z Częstochową. Jesteśmy twórczy, sięgamy po laury, nasze dzieła zaciekawiają, wzbudzają zainteresowanie i uznanie.
Książka „Wielka Wojna Polaków” autorstwa prof. Andrzeja Chwalby, historyka pochodzącego z Częstochowy, od lat związanego z Uniwersytetem Jagiellońskim, została Historyczną Książką Roku 2018 w kategorii „Najlepsza książka naukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”. Konkurs o Nagrodę im. Oskara Haleckiego odbył się po raz 11.
Wojciech Kowalski otrzymał 1. miejsce - nagrodę aktorską XXXVI Ogólnopolskich Spotkań Amatorskich Teatrów Dramatycznych, Publicystycznych, Teatrów Poezji i Kabaretów „Proscenium 2018”. Spotkania miały miejsce w Nyskim Domu Kultury w miniony weekend.
Autor rysunków satyrtycznych Dariusz Dąbrowski otrzymał za jedną ze swych prac Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego na tegorocznym Święcie Karpia.
Szczególne wyróżnienie spotkało plastyczkę, pedagoga i animatorkę kultury Anitę Grobelak. O czym napisała na swym profilu facebookowym: 17.11.18 dowiedziałam się, że jestem wyróżniona jako „(NIE)ZWYKŁA KOBIETA Śląska”. Z okazji 100-lecia niepodległości znalazłam się na 75 stronie okolicznościowej monografii.

Page generated in 0.0338 seconds.