Z ostatniej chwili

Sztuka dla każdego już w ten weekend

2019-06-27 14:53:14 informacje
img

Miejska Galeria Sztuki organizuje na pl. Biegańskiego 6. edycję plenerowego wydarzenia ,,Sztuka dla każdego”. W programie m.in. warsztaty, pokazy, prezentacje i spotkania z artystami - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Wydarzenie, które potrwa dwa dni – 29 i 30 czerwca (sobota i niedziela), połączy formułę targów sztuki, a więc prezentacji twórczości artystów z możliwością zakupu ich prac, z działaniami opartymi na interakcji, włączającymi widzów w poznawanie i współtworzenie sztuki.

Uczestniczki i uczestnicy będą mieli więc okazję namalować witrażową kompozycję z motywami roślinnymi, stworzyć minirzeźbę nawiązującą do natury czy kreatywny portret fotograficzny w przenośnym studiu. Ponadto będzie można zobaczyć pokazy m.in. technik malarskich na szkle, szybkiego tworzenia ozdobnych form ceramicznych czy tworzenia formy przestrzennej z wielu elementów.

W programie „Sztuki dla każdego” znajdą coś dla siebie zarówno młodsi, jak i starsi. Dzieci i młodzież zainteresowani udziałem w warsztatach mogą się zgłaszać telefonicznie (pod nr tel. 605 636 301) lub mailem, pisząc na adres b.b.szyc@onet.eu

Pełny program znajduje się na stronie Miejskiej Galerii Sztuki pod linkiem www.galeria.czest.pl/sztuka-dla-kazdego2019

Page generated in 0.0331 seconds.