Z ostatniej chwili

Tajemnice druku

2019-06-14 11:08:36 informacje
img

Czym jest linoryt, miedzioryt i drzeworyt, jak powstają grafiki i jakie techniki stosują artyści będzie można przekonać się w niedzielę 16 czerwca w Galerii Jurajskiej wramach kolejnych warsztatów z cyklu „Galeria w Galerii”.

Chociaż najczęściej bywają czarne, fascynują. Od setek lat grafiki nie tylko zdobią ściany muzeów, ale także tysięcy domów. Jak powstają te niezwykłe dzieła sztuki będzie można przekonać się na niedzielnych warsztatach.

Organizatorzy wspólnie z artystami odsłonią przed uczestnikami zajęć tajniki tworzenia grafik, pokażą, jak powstają prace, zaprezentują także różne techniki graficzne, dając tym samym narzędzie do samodzielnego stworzenia prac. Warsztaty odbędą się w godzinach: 12.00-13.00, 14:00-15:00 oraz 16:00-17:00.

Ponadto w godz. od 12:00 do 17:00 odbędą się warsztaty rysunkowe dla dzieci i dorosłych, które poprowadzą instruktorzy oraz artyści plastycy. Każdą stworzoną na miejscu pracę będzie można zabrać ze sobą do swojej domowej galerii.

Przez cały dzień będzie można także oglądać jednodniową wystawę prac graficznych lokalnych artystów. 

Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Miejską Galerią Sztuki w Częstochowie.

Warsztaty odbywają się w ramach Niedzielnego Centrum Rozrywki, które zapewnia atrakcje mieszkańcom w każdą niedzielę, także te wolne od handlu!

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Page generated in 0.0314 seconds.