Z ostatniej chwili

Tarcza antykryzysowa - webinar z ekspertem ZUS

2020-04-07 07:56:30 informacje
img

Webinar z ekspertem ZUS na temat wsparcia przedsiębiorców w ramach tzw. tarczy antykryzysowej odbędzie się w najbliższą środę 8 kwietnia o godz. 13.00. Kto może starać się o zwolnienie ze składek, kiedy złożyć wniosek o odroczenie terminu płatności składek i kto jest zwolniony z opłaty prolongacyjnej - na te i inne pytania będzie można uzyskać informacje podczas internetowego szkolenia ZUS. 
Od 1 kwietnia obowiązują nowe rozwiązania prawne w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Przewidują m.in. zwolnienie ze składek za marzec, kwiecień i maj 2020 r. małych firm, zgłaszających do 9 osób do ubezpieczeń społecznych. Zwolnienie dotyczy składek za przedsiębiorcę i pracujące dla niego osoby. Ponadto przedsiębiorcy mogą liczyć też na ulgę w opłacaniu składek bez opłaty prolongacyjnej przy odroczeniu terminu płatności lub rozłożenie na raty należności z tytułu składek. Kto może skorzystać z tych przepisów, w jaki sposób wnioskować o zwolnienie, odroczenie czy o ulgę, jak wypełnić formularz wniosku - to wszystko znajdzie się w webinarze ZUS.
Podczas webinaru nie będzie poruszana kwestia świadczeń postojowych. Ten temat będzie omawiany w innym terminie i przy kolejnym spotkaniu. 
* Szkolenie i zapisy online
- Webinar jest bezpłatny. Potrwa około godziny i będzie się składał z dwóch części. Najpierw ekspert ZUS zaprezentuje informacje na temat wsparcia przedsiębiorców w ramach przepisów tzw. tarczy antykryzysowej, a potem będzie sesja pytań i odpowiedzi. Pytania będzie można zadawać na bieżąco w trakcie szkolenia, a odpowiedzi będą już po części merytorycznej spotkania - informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.
Aby wziąć udział w szkoleniu online, wystarczy się na nie internetowo zapisać. Link do  zapisu: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/tarczazus
Informacje o szkoleniu można znaleźć na facebooku Inkubatora Przedsiębiorczości w Rybniku. Liczba miejsc ograniczona, dlatego warto już teraz zarezerwować sobie miejsce. 
Organizatorami przedsięwzięcia są rybnicki oddział ZUS oraz Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku, Inkubator Przedsiębiorczości w Rybniku i w Raciborzu. - Mamy nadzieję, że dzięki temu wirtualnemu spotkaniu, przedsiębiorcy uzyskają odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań dotyczących nowych przepisów, z którymi wszyscy mamy do czynienia zaledwie od kilku dni - dodaje rzeczniczka. 

Page generated in 0.0117 seconds.