Z ostatniej chwili

Tragiczny wypadek w Miedźnie

2019-05-06 13:10:20 informacje
img

O tragicznym wypadku, do którego doszło w miniony czwartek 2 maja kilkanaście minut po godzinie 15.00 na ul. Częstochowskiej w Miedźnie, informuje kłobucka Policja. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 20-letni kierujący audi potrącił 16-letnią dziewczynę, mieszkankę Częstochowy, która przechodziła przez jezdnię. Następnego dnia piesza zmarła na skutek poniesionych obrażeń.    

Samochodem kierował mieszkaniec powiatu pajęczańskiego, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Dodatkowo od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych.

Podczas obsługi zdarzenia oględziny wykonywali policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z technikiem kryminalistyki. Na miejscu zabezpieczono również samochód biorący udział w wypadku w celu przeprowadzenia badań przez biegłego z zakresu stanu technicznego pojazdów. Ponadto wypadek będzie przedmiotem badań biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu zdarzeń drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu.

Dodatkowo miejsce wypadku zbada zespół, w skład którego wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Szczegółowe okoliczności tego wypadku sprawdzają śledczy z Kłobucka pod nadzorem częstochowskiego prokuratora.

Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku lub posiadające wiedzę na temat zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką Policji.

Page generated in 0.0211 seconds.