Z ostatniej chwili

Tragiczny wypadek w gminie Wręczyca Wielka

2022-11-03 11:37:22 informacje
img

O tragicznym wypadku, do którego doszło w piątek 28 października na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Wręczyca Wielka a Borowe, informuje kłobucka Policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący nissanem z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechał na prawe pobocze drogi, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku poniesionych obrażeń dwie pasażerki nissana zmarły na miejscu.

W piątek 28 października o godzi. 17:45 oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze powiatowej przebiegającej przez las pomiędzy miejscowościami Wręczyca Wielka a Borowe. Na miejsce skierowano policjantów z kłobuckiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że kierujący nissanem 21-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka, jadąc w kierunku miejscowości Borowe, z niewyjaśnionej przyczyny na prostym odcinku drogi zjechał na prawe pobocze drogi, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Z mężczyzną podróżowały dwie osoby, 39-letnia kobieta oraz 14-letnia dziewczyna, mieszkanki gminy Wręczyca Wielka. W wyniku poniesionych obrażeń obie pasażerki nissana poniosły śmierć na miejscu. Kierowca w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali m.in. policjanci z kłobuckiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Na czas oględzin droga była całkowicie zablokowana.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia są wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni skorzystają z opinii biegłych z zakresu badania stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0141 seconds.