Z ostatniej chwili

Trzy pokazy spektaklu „Nagle, zeszłego lata”

2019-11-13 11:17:41 informacje
img

W tym tygodniu na scenie Teatru im. A. Mickiewicza można oglądać spektakl „Nagle, zeszłego lata” w reż. Krzysztofa Knurka.

Pokazy odbędą się:  dzisiaj - w środę, 13 listopada o godz. 18.00 oraz w piątek i sobotę 15 i 16 listopada o godz. 19.00.

Zostały ostatnie wolne miejsca. 

 „Nagle, zeszłego lata” to pełna zagadek, niedopowiedzeń, trzymająca w napięciu opowieść o namiętnościach i skomplikowanych meandrach ludzkiej psychiki. O toksycznych zażyłościach i ich konsekwencjach.  

Akcja sztuki rozgrywa się w Nowym Orleanie  lat 50. Doktor Cukrowicz pracuje w podupadającym szpitalu psychiatrycznym - jest chirurgiem specjalizującym się w zabiegach lobotomii, która ma być metodą na leczenie schizofrenii i ataków szału. Klinika desperacko potrzebuje zastrzyku finansowego. Takiej pomocy jest w stanie udzielić zamożna, ekscentryczna wdowa, pani Venable. Kobieta stawia jednak jeden warunek: Cukrowicz ma wykonać operację lobotomii na jej rzekomo szalonej, młodej siostrzenicy Katarzynie. Lekarz szybko orientuje się, że dziewczyna jest zdrowa psychicznie. Zastanawia się dlaczego Pani Venable żąda operacji , która okaleczy kobietę na całe życie. Okazuje się, że Katarzyna była świadkiem śmierci Sebastiana, ukochanego syna Pani Venable. Rok wcześniej chłopak spędzał wakacje w Europie i został tam zamordowany w bardzo podejrzanych okolicznościach. Pani Venable zależy, aby kompromitująca rodzinę prawda nigdy nie wyszła na jaw.

Obsada: Pani Venable – Agata Ochota, Katarzyna Holly– Marta Honzatko, Dr Cukrowicz – Adam Machalica, Pani Holly – Małgorzata Marciniak, Grzegorz – Maciej Półtorak, Siostra Radość – Teresa Dzielska, Pani Foxhill – Agnieszka Łopacka

Informacje i zamówienia – Dział Promocyjno-Literacki 34 372 33 27 (47, 06), bow@teatr-mickiewicza.pl

 

Page generated in 0.0202 seconds.