Z ostatniej chwili

Uciekał przed Policją. Wjechał w radiowóz

2020-02-04 11:36:34 informacje
img

W sobotę wieczorem dyżurny częstochowskiej policji otrzymał zgłoszenie o poruszającym się ulicami Rakowa peugeocie, którego kierowca może być pijany. Gdy policjanci zauważyli podejrzany samochód i nakazali mu zatrzymanie się, kierujący zaczął uciekać. W trakcie pościgu mężczyzna wjechał w blokujący drogę radiowóz i kontynuował niebezpieczną ucieczkę. „Wpadł” w Olsztynie na kolejnej policyjnej blokadzie  – informuje częstochowska Policja. 

Gdy częstochowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że ulicami dzielnicy Raków jeździ peugeot, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu, rozpoczęli jego poszukiwania. Jeden ze skierowanych na miejsce patroli otrzymał informację, że pojazd porusza się trasą DK-46 w kierunku Olsztyna. Mundurowi podjęli pościg. W tym samym czasie drugi patrol ruchu drogowego prowadził już pościg za kierowcą przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dając kierowcy wyraźny sygnał do zatrzymania. Mężczyzna za kierownicą peugeota jednak przyspieszył i uciekał dalej. 27-latek dojechał do miejscowości Przymiłowice. Tam, na widok blokującego drogę radiowozu, uderzył w niego, wycofał i kontynuował ucieczkę. Mundurowi nie odpuścili i nadal prowadzili pościg. Niebezpieczny kierowca „wpadł” w Olsztynie, gdzie czekała na niego blokada dwóch radiowozów.

W czasie zatrzymania mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec policjantów. Nie słuchał wydawanych przez nich poleceń i odmówił poddania się badaniu alkomatem. Pobrano od niego krew do dalszej analizy na zawartość alkoholu i środków odurzających. Zatrzymany usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, czynnej napaści na umundurowanych funkcjonariuszy oraz zniszczenia mienia. O jego losie zdecydują prokurator i sąd.

 

Page generated in 0.0229 seconds.