Z ostatniej chwili

Ukrył się przed Policją pod kołdrami

2019-10-24 12:37:20 informacje
img

Policjanci z częstochowskiej „czwórki” zatrzymali 42-latka, który w poniedziałek, grożąc przedmiotem przypominającym broń palną, usiłował skraść skarbonkę. Zaskoczony zdecydowaną reakcją pokrzywdzonego napastnik uciekł z miejsca zdarzenia z pustymi rękami. Jego tropem podążyli policjanci. Gdy mundurowi zapukali do drzwi jego mieszkania, ukrył się przed nimi pod stosem kołder. Okazało się również, że jego 29-letnia partnerka, z którą mieszkał, była poszukiwana do odbycia kary więzienia - informuje częstochowska Policja.

W miniony poniedziałek do jednego z częstochowskich sklepów z elektroniką wszedł mężczyzna wraz z partnerką. W pewnym momencie 42-latek spróbował ukraść ze sklepu skarbonkę, grożąc właścicielowi przedmiotem przypominającym broń palną. Ten nie zamierzał jednak dać się zastraszyć i nie wydał napastnikowi skarbonki. Para oddaliła się z pustymi rękami. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z Komisariatu IV pojechali na miejsce. Ustalili, że związek z przestępstwem może mieć 42-letni mieszkaniec Częstochowy. Pojechali do jego mieszkania. Drzwi otworzyła jego partnerka, która powiedziała mundurowym, że mężczyzny nie ma w domu. Stróże prawa nie dali się jednak zwieść i weszli do środka. W jednym z pomieszczeń zwrócili uwagę na łóżko przykryte stertą kołder. Gdy je odsłonili, znaleźli leżącego pod nimi poszukiwanego. 42-latek został zatrzymany. Ten sam los spotkał jego 29-letnią partnerkę. Okazało się bowiem, że częstochowianka była poszukiwana przez sąd do odbycia kary ponad 1 roku pozbawienia wolności. Oprócz zatrzymanej pary w mieszkaniu obecna była jeszcze jedna osoba - 31-letnia kobieta, która zachowywała się nerwowo. Powód jej zachowania szybko wyszedł na jaw. Mundurowi znaleźli przy niej woreczki z tabletkami oraz jasnobrązową substancją. Testy wykazały, że to metaamfetamina, z której można przygotować ponad 50 „działek” dilerskich. 31-latka również została zatrzymana.

Podejrzany usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży oraz kierowania gróźb karalnych. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym. Jak ustalili śledczy, to nie pierwszy konflikt zatrzymanego z prawem - wcześniej toczyło się przeciwko niemu kilka spraw. O jego dalszym losie zdecydują prokurator i sąd. Natomiast zatrzymana w mieszkaniu 31-letnia kobieta usłyszała zarzut posiadania narkotyków, za co grożą 3 lata więzienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy - dozór policji.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0151 seconds.