Z ostatniej chwili

Uniwersytet Trzeciego Wieku powraca po lockdownie

2021-10-15 12:48:41 informacje
img

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie im. Jana Długosza rozpoczęli kolejny rok akademicki. Po dwóch sezonach nauki zdalnej w końcu mogli spotkać się na żywo – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Nowy rok akademicki (w auli UJD przy ul. Waszyngtona) rozpoczęło kilkuset studentów-seniorów. Towarzyszyli im, zarówno w sposób zdalny, jak i osobisty, przedstawiciele parlamentu, władz miasta, władz uczelni, a także rodzina. Spotkanie było okazją nie tylko do podsumowania dotychczasowej działalności UTW, ale przede wszystkim do osobistego kontaktu (który w czasie lockdownu był niemal niemożliwy). W ubiegłym roku akademickim zajęcia prowadzono bowiem w sposób zdalny. W tym celu powstała specjalna strona poświęcona wyłącznie działalności UTW UJD (www.ujd-utw.online). Są tam videozapisy wykładów z obu poprzednich semestrów.

– W końcu możemy inaugurować ten rok bezpośrednio, w tej auli, bo na szczęście pozwala na to obecna sytuacja epidemiczna. Prowadzone wcześniej zajęcia ,,na odległość” nigdy nie zastąpią wspólnych spotkań, bezpośrednich kontaktów, czy atmosfery uczelnianej sali – mówił podczas inauguracji prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Funkcjonujący przy częstochowskim UJD Uniwersytet od 1994 r. dba o poprawę jakości życia osób w dojrzałym wieku, zapewniając zajęcia dydaktyczne, warsztaty artystyczne, zabawy ruchowe i wyjazdy rekreacyjne. Do tej pory z oferty instytucji skorzystały tysiące seniorów, mogących dzięki uczestnictwu w zajęciach przeżywać drugą młodość.

 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0165 seconds.