Z ostatniej chwili

Uwaga na włamywaczy

2018-12-07 11:06:58 informacje
img

Częstochowska Policja ostrzega przed włamywaczami, którzy wykorzystując nieobecność właścicieli domów i mieszkań, dokonują kradzieży z włamaniem. Zdarza się, że do przestępstw dochodzi w dzień, a sprawcy nie boją się, że zostaną zauważeni przez inne osoby. Policja prosi o zwracanie uwagi na posesje, mieszkania i piwnice sąsiadów. W razie zauważenia czegoś niepokojącego, prosi o kontakt.
Tylko wczoraj, 6 grudnia do oficera dyżurnego wpłynęły trzy zgłoszenia włamań. Około godz. 10.00 na ul. Odrodzenia doszło do kradzieży z włamaniem do jednego z domów. Sprawca po wejściu do środka skradł pieniądze. 
Do innego włamania doszło na ul. Starzyńskiego, gdzie sprawca, po wyważeniu okna balkonowego wszedł do  mieszkania. Skradł z niego pieniądze i biżuterię. Podobna sytuacja miała miejsce w Mykanowie.
To tylko kilka zdarzeń, gdzie złodzieje okradają nieruchomości należące do mieszkańców Częstochowy i powiatu częstochowskiego. Bądźmy więc ostrożni, zwróćmy uwagę nie tylko na swoje mieszkania, piwnice i domy - ale popatrzmy też, co się dzieje wokół posesji naszych sąsiadów.
Jeśli zauważymy osoby nieznajome chodzące po klatkach schodowych, obserwujące mieszkania, domy czy piwnice - skontaktujmy się z Policją. Czasami jeden sygnał i zwykła pomoc sąsiedzka mogą ochronić przed skutkami włamania.

Page generated in 0.0321 seconds.