Z ostatniej chwili

Użył zapalniczki podczas kradzieży butli z gazem

2020-02-19 12:17:20 informacje
img

Do niecodziennej kradzieży doszło w nocy z piątku na sobotę w Rębielicach Królewskich. Podczas wypinania butli z gazem, mężczyzna zapalniczką oświetlił miejsce, co zakończyło się pożarem. Złodziej uciekł, ale kłobuccy kryminalni szybko wytypowali i zatrzymali mężczyznę. Podejrzanemu grozi kilkuletni pobyt w więzieniu – informuje kłobucka Policja.

W nocy z piątku na sobotę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru butli z gazem na terenie parafii św. Rocha w Rębielicach Królewskich w gminie Popów. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce, strażacy gasili pożar. Policjanci zaczęli zbierać informacje na temat przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Kryminalni ustalili, że skradziono butlę z gazem, która była podłączona do sieci grzewczej. Śledczy wytypowali, namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który mógł mieć związek ze zdarzeniem. Zatrzymanym okazał się 50-letni mieszkaniec gminy Popów, dobrze znany kłobuckim stróżom prawa. Okazało się, że do pożaru doszło przypadkiem, kiedy mężczyzna użył zapalniczki do oświetlenia miejsca, z którego wypiął butlę z gazem. 

Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za kradzież oraz spowodowanie pożaru grozi mu kilkuletni pobyt w więzieniu. O dalszym losie mężczyzny zdecydują prokurator i sąd.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0187 seconds.