Z ostatniej chwili

Wakacje z PTTK

2019-06-25 15:12:25 informacje
img

Liczne wycieczki, marsze na orientację czy obozy górskie czekają na dzieci i młodzież, która weźmie udział w „Wakacjach z PTTK”. W sumie przygotowano kilkadziesiąt imprez - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Wśród propozycji, które przygotował regionalny oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, są m.in. wycieczki autokarowe (Ojców, Krasiejów, Zoo w Borysewie, Kraków, Rogów, Warszawa, Pszczyna, Chorzów, Zabrze, Chęciny, Wieluń), górskie (Beskid Śląski i Beskid Mały, wycieczka po Jurze), a także marsz na orientację przez Mirów i Lasek Aniołowski (oraz nocny marsz na orientację), czy obozy wędrowne w Bieszczadach i Beskidzie Wysokim.

ZASADY UDZIAŁU :

Uczestnicy każdej imprezy otrzymują następujące świadczenia :

-Opiekę organizatorów: przewodników i przodowników PTTK

-Ubezpieczenie NNW (do kwoty 10.000 zł).

-Okolicznościową plakietkę, punkty na OTP, OInO i GOT.

-Nagrody w konkursach.

-Udział w loterii turystycznej

-Wstępy do obiektów muzealnych.

UWAGA! -Na wycieczkach jednodniowych wyżywienie i dojazdy we własnym zakresie.

Imprezy na Orientację

Uczestnicy powinni posiadać kompasy i sprzęt startowy. Ewentualne dojście na start z miejsca spotkania będzie oznakowane. Zawody odbywają się w dwóch kategoriach, TP – trasa dla początkujących - startują zespoły 1-2 osobowe oraz TZ – trasa dla zaawansowanych - start indywidualny. Najlepsze drużyny i zawodnicy otrzymają nagrody.

Obozy wędrowne

Wyłącznie dla członków  Oddziału PTTK zaawansowanych turystów górskich – codzienne wędrówki górskie 7 – 10 godzin. W ramach wpisowego: noclegi, transport i częściowe żywienie (śniadania i obiadokolacje). Dodatkowe informacje dla zgłoszonych.

Zgłoszenia i wpisowe

Wpisowe na wycieczki autokarowe wynosi: 40 do 70 zł w zależności od trasy. Wpisowe na wycieczki piesze i Marsze na Orientację wynosi 1 zł.

Wpisowe na biwaki wynosi: 1.140 zł – Bieszczady i 680 zł - Beskid Wysoki

UWAGA !

Wpisowe na wycieczki autokarowe w przypadku:

-†† osoby dorosłej - opiekuna dzieci  (minimum 1 dziecko) jest podwyższone o 9  zł

-†† pozostałych osób dorosłych (w przypadku wolnych miejsc) jest podwyższone o 12 zł

-†† członków Regionalnego Oddziału PTTK w Częstochowie jest obniżone o 3 zł

Wpisowe na obozy wędrowne dla dzieci i młodzieży z powiatu częstochowskiego jest obniżone odpowiednio o kwotę: 100 zł (Bieszczady) i 50 zł (Beskid Wysoki). Dodatkowo udział członków SKKT PTTK na obozach (grupa minimum 10 dzieci członków tego samego SKKT PTTK) premiowana jest 5 % zniżką

Więcej informacji na: www.ropttk.cba.pl

Kontakt: Aleja Najświętszej Maryi Panny 39, 42-200 Częstochowa

tel. 34 324 21 20

 

Page generated in 0.0291 seconds.