Z ostatniej chwili

Wielka klubowa siatkówka w Częstochowie

2018-11-29 11:54:32 informacje
img

Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn wkraczają w decydującą fazę. Mistrza poznamy w niedzielę w Hali Sportowej Częstochowa. Półfinały z udziałem Resovii odbędą się w HSC w sobotę 1 grudnia. Czekają nas mecze z udziałem największych gwiazd siatkówki - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W fazie grupowej o awans do finału rywalizowało w Płocku i Rzeszowie osiem ekip - w grupie A: PGE Skra Bełchatów, Zenit Kazań i Fakieł Nowy Urengoj z Rosji oraz Cucine Lube Civitanova z Włoch, natomiast w grupie B Asseco Resovia Rzeszów, Trentino Volley z Włoch, Khatam Ardakan z Iranu oraz Sada Cruzeiro z Brazylii. Z polskich drużyn awans do półfinału zapewniła sobie Resovia.
Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zagrają w sobotnich półfinałach, które zostaną rozegrane w Hali Sportowej Częstochowa 1 grudnia o godz. 17.30 (1A-2B) oraz 20.30 (2A-1B). Zwycięzcy staną do decydującej rozgrywki o tytuł w niedzielę o godz. 20.30, przegrani będą musieli zadowolić się walką o trzecią pozycję (2 grudnia o godz. 17.30).
Turniej jest szansą obejrzenia wielkiej siatkówki na żywo. Ceny biletów na poszczególne mecze fazy finałowej - już od 19 zł, a karnet na całą fazę finałową w Częstochowie (4 mecze) – od 61 zł.
W Klubowych Mistrzostwach Świata, obok gwiazd światowej siatkówki, mocną ekipę będą stanowili częstochowscy sędziowie. Nominacje do prowadzenia meczu o pierwsze miejsce otrzymali arbitrzy liniowi z naszego regionu: Marta Rembielak-Kucharska, Małgorzata Szopa, Marcin Dobrzański i Artur Kucharski. Rezerwowym sędzią będzie Rafał Pośpiech. W starciu o trzecią pozycję reprezentant Częstochowy Ireneusz Wolszczyniak będzie rezerwowym sędzią liniowym. Wcześniej arbitrzy z Częstochowy będą też pomagali na liniach w meczach półfinałowych.
Klubowe Mistrzostwa Świata zawitały do Polski po raz drugi. W ubiegłym roku gospodarzem turnieju finałowego był Kraków, a rozgrywki grupowe odbywały się w Łodzi i Opolu.

Page generated in 0.0325 seconds.