Z ostatniej chwili

Wiosenne krokusy

2018-04-05 11:46:23 informacje
img

Przy częstochowskich ulicach, w parkach i na zieleńcach miejskich pojawiły się kolorowe krokusy. Wkrótce powinny zakwitnąć również narcyzy - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Krokusy zakwitły w rejonach pasów drogowych przy ul. Krakowskiej, al. Jana Pawła II, ul. Jana III Sobieskiego czy al. Bohaterów Monte Cassino. Kwiaty pojawiły się również w miejskich parkach i zieleńcach – spotkać je można m.in. w północnej części parku przy Promenadzie, w pobliżu Urzędu Miasta, w parkach Staszica i 3 Maja, na skwerze Solidarności. Po ich przekwitnięciu w tych samych miejscach powinny pojawić się kolejne wiosenne symbole - kwiaty narcyzów.
Pierwsze cebulki wiosennych kwiatów zostały posadzone w 2015 r. Od tego czasu corocznie rozrastają się, zdobiąc coraz większy teren. W ubiegłym roku nasadzeń dokonano przy al. Bohaterów Monte Cassino, gdzie - oprócz krokusów i narcyzów - posadzono również ozdobne czosnki.
Wszystkie cebulki posadzono na zlecenie Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta, po uprzednim uzgodnieniu lokalizacji z Miejskim Zarządem Dróg i Transportu. Rośliny nie wymagają prawie żadnej pielęgnacji, poza jednorazowym nawożeniem w maju. Ważne jest też, aby pasy terenu, na których wyrosły kwiaty, nie były koszone przynajmniej do końca maja, kiedy liście narcyzów i krokusów zaczynają żółknąć.
Wydział Ochrony Środowiska zajmuje się corocznym, planowym sadzeniem kwiatów, dzięki czemu częstochowskie parki i zieleńce zdobią m.in. niebieskie cebulice syberyjskie, żółte ranniki, białe śnieżyce wiosenne i śnieżyczki, przebiśniegi oraz różnokolorowe krokusy.
Fot. Łukasz Kolewiński/Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0793 seconds.