Z ostatniej chwili

Wpadli podczas kontroli drogowej

2019-10-30 13:45:15 informacje
img

Dwaj mężczyźni, wracając samochodem ze złodziejskim łupem, zostali zatrzymani przez częstochowskich stróżów prawa. Kryminalni skontrolowali pojazd, którym według posiadanych informacji miał się poruszać mężczyzna poszukiwany, by odbyć karę pozbawienia wolności. W samochodzie policjanci znaleźli przedmioty skradzione z jednego z dyskontów. Jak się okazało, był to dopiero początek kłopotów dwójki mężczyzn… - informuje częstochowska Policja.

Kryminalni z częstochowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena golfa, którym miał się poruszać poszukiwany mężczyzna. Samochodem podróżował 65-latek i jego 39-letni kompan. Po sprawdzeniu tożsamości mężczyzn okazało się, że podejrzenia mundurowych były słuszne - za 39-latkiem sąd wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Podczas kontroli pojazdu policjanci znaleźli w środku różne przedmioty, w tym m.in. odzież i artykuły domowe, a także artykuły spożywcze, przemysłowe i alkohol. Kryminalni stwierdzili, że towar ten skradziono prawdopodobnie z jednego z dyskontów. Dodatkowo w aucie policjanci znaleźli woreczki foliowe z brązowym i białym proszkiem. Podejrzane substancje zostały sprawdzone, a wykonane badania wykazały, że to metaamfetamina i esctasy.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków. 39-latek został przewieziony do aresztu, gdzie spędzi kolejne 3 miesiące. Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecydują prokurator i sąd. Grozi im 5 lat więzienia, jednak sprawa jest rozwojowa i śledczy nie wykluczają kolejnych zarzutów wobec podejrzanych.

Page generated in 0.0152 seconds.