Z ostatniej chwili

Wspólne bębnienie

2020-03-02 15:44:36 informacje
img

Stowarzyszenie Etnochowa w ramach Instytutu Działań Niepoważnych zaprasza na wspólne bębnienie w ramach nowej grupy, zarówno dla początkujących jak i tych nieco bardziej już zaawansowanych w transowe bębny i muzykę etniczną.

Pierwsze spotkanie, na które organizatorzy zapraszają zainteresowanych w niedzielę 8 marca o godz. 16.00 do Etnochowy (ul. Mielczarskiego 1/3), będzie miało formę nieco organizacyjną, ale muzykowania również nie zabraknie. 

W założeniu cykliczne warsztaty odbywać się będą raz w tygodniu.

- Oprócz nauki prawidłowej gry na instrumentach oraz rytmiki będziemy uczyć od podstaw konkretnych rytmów pochodzących z Zachodniej Afryki oraz szeroko pojętego orientu. Nie zabraknie również miejsca na freestyle oraz wspólne jamowanie, tak aby pobudzać i rozwijać Waszą kreatywność. Pamiętajcie że taka forma spędzania czasu niesie ze sobą dużo korzyści prozdrowotnych: m.in. obniża stres, wyzwala energię witalną, rozwija koncentrację i uwagę - zachęcają organizatorzy. - Będzie to również świetna okazja, aby zapoznać się z oryginalnymi instrumentami pochodzącymi z różnych stron świata, których nie brakuje w naszym instytucie. 

Jeśli więc mamy zamiar doświadczyć korzyści prozdrowotnych wynikających z gry na bębnach etnicznych i związanej z nim muzykoterapii: obniżenia poziomu stresu i negatywnych emocji, kształtowania inteligencji emocjonalnej, wyzwolenia energii witalnej, zwiększania efektywności uczenia się, zapamiętywania i koncentracji, spróbujmy pobębnić w Etnochowie. Zajęcia takie pozytywnie wpływają na naszą motorykę, trening pamięci krótko- i długotrwałej, synchronizację obu półkul mózgowych oraz oczywiście rozwijają naszą wrażliwość i kreatywność oraz uczą podstaw rytmiki i muzykowania.

Wstęp jest bezpłatny, a więcej szczegółowych informacji będzie można uzyskać na miejscu.

 

Page generated in 0.0154 seconds.