Z ostatniej chwili

Wyłudzała datki na rzekomo chorą córkę

2018-12-24 14:45:50 informacje
img

Policjanci z Blachowni zatrzymali 44-latkę podejrzaną o oszustwa. Jak ustalili śledczy, kobieta chodziła od mieszkania do mieszkania z dokumentacją informującą o rzekomej chorobie jej córki. W ten sposób zatrzymana wyłudziła pieniądze od dwóch osób, a od trzeciej usiłowała wyłudzić - informuje częstochowska Policja. 
W czwartek 20 grudnia rano oficer dyżurny z Blachowni otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z bloków po klatce schodowej chodzi kobieta i wyłudza pieniądze. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, zatrzymali odpowiadającą rysopisowi 44-latkę. Kobieta miała przy sobie dokumenty mające uprawdopodobnić wymyśloną przez nią historię o rzekomej chorobie córki.
Z ustaleń śledczych wynika, że w ten sposób zatrzymana oszukała dwie osoby, które przekazały jej niewielkie sumy pieniędzy, a od trzeciej usiłowała wyłudzić datek, jednak starsza kobieta nie dała się oszukać. Niewykluczone jednak, że pokrzywdzonych może być więcej. Szczegóły sprawy wyjaśniają teraz policjanci z Blachowni, wspólnie z prokuratorem.
Zatrzymana usłyszała zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa, a prokurator z Prokuratury Rejonowej w Częstochowie zastosował wobec niej dozór.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0308 seconds.