Z ostatniej chwili

Wyrodny syn trafił do aresztu

2018-10-31 11:57:48 informacje
img

Policjanci z komisariatu I zatrzymali 20-latka podejrzanego o groźby karalne pod adresem swojej matki - informuje częstochowska Policja.
Kilka dni temu oficer dyżurny z komisariatu I otrzymał zgłoszenie interwencji. Jak ustalili policjanci, 20-latek kilkukrotnie dobijał się do domu matki oraz miał wypowiadać pod jej adresem groźby karalne. Został zatrzymany. 
W toku wykonywanych czynności okazało się, że już w lipcu tego roku objęty został dozorem w związku z podejrzeniem popełnienia przez niego dwóch przestępstw na szkodę matki: uszkodzenia jej ciała i znieważenia. Z ustaleń śledczych wynika, że 20-latek popchnął pokrzywdzoną na ścianę i uderzył pięścią w głowę oraz wyzwał, używając przy tym wulgaryzmów. Także w ubiegłym roku zatrzymany usłyszał zarzuty włamania, znęcania się nad rodzicami i bratem oraz zniszczenia wyposażenia ich domu. Był wtedy objęty zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych oraz policyjnym dozorem.
Prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ uznał tym razem, że nieizolacyjne środki zapobiegawcze nie przynoszą oczekiwanych rezultatów i wystąpił z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się wniosku i zadecydował o umieszczeniu podejrzanego na najbliższe 2 miesiące „za kratkami”.
Sprawa jest w toku. Trwa ustalanie wszystkich szczegółów i okoliczności zgłaszanych zdarzeń.

Page generated in 0.0314 seconds.