Z ostatniej chwili

Zapobiegli samobójstwu dziewczynki

2022-09-06 11:50:56 informacje
img

Mł. asp. Mateusz Kusiak i sierż. szt. Marcin Mędrek odnaleźli zaginioną 13-latkę, która wyszła z domu z myślami samobójczymi. Dziewczynka ukrywała się w zaroślach na Północy. Miała przy sobie ostre narzędzie, którym raniła się przed przybyciem patrolu częstochowskiej drogówki. Dzięki szybkiej interwencji policjantów 13-latka na czas trafiła pod opiekę specjalistów - informuje częstochowska Policja.

Zawsze gdy w grę wchodzi ludzkie życie, policjanci mobilizują siły, by zapobiec tragedii. Tak też było pod koniec sierpnia, gdy częstochowska policja została zawiadomiona o zaginięciu 13-latki, która wyszła z domu z myślami samobójczymi. Według zgłoszenia dziewczynka miała przy sobie posiadać niebezpieczne narzędzie. Nie było czasu do stracenia. W poszukiwaniach brali udział nie tylko policjanci z prewencji, ale również z częstochowskiej drogówki. Mł. asp. Mateusz Kusiak i sierż. szt. Marcin Mędrek z częstochowskiej grupy SPEED najszybciej namierzyli ukrywającą się w zaroślach 13-latkę. Dziewczynka miała zranienia i byłą bardzo zdenerwowana, dlatego liczyła się każda sekunda. Dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji, w porę trafiła pod opiekę lekarzy.
Bardzo często osoby planujące popełnić samobójstwo wcześniej dają sygnały ostrzegawcze. Nie ignorujmy cichego wołania o pomoc. Dajmy im odczuć, że w tej trudnej sytuacji nie są same. Bądźmy empatyczni. Szczera rozmowa i pomoc specjalisty może uratować takiej osobie życie.
Wykaz telefonów, gdzie osoby mogą otrzymać specjalistyczne wsparcie i pomoc:
Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym dla dorosłych: 800 702 222.
Telefon zaufania dla dorosłych: 116 123.
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111.
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212.
Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”: 800 120 002.
W sytuacji zagrożenia życia i zdrowia należy dzwonić pod numer alarmowy 112.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0157 seconds.