Z ostatniej chwili

Zatrzymani w kilka minut po napadzie na bank

2020-06-28 23:59:03 informacje
img

Kryminalni z częstochowskiej komendy zatrzymali 3 mieszkańców miasta, którzy usiłowali skraść pieniądze w jednej z placówek bankowych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, skąd zostali przewiezieni do prokuratury. Decyzją sądu  zostali tymczasowo aresztowani - informuje częstochowska Policja.
Do zdarzenia doszło w piatek przed godz. 14.00 w jednej z placówek bankowych w dzielnicy Północ. Dwóch mężczyzn weszło do placówki banku i przedmiotem przypominającym broń oraz siekierę sterroryzowali kasjera, żądając wydania pieniędzy. Swojego celu nie osiągnęli z uwagi na zdecydowaną postawę pracownika. Ucieczkę podjęli samochodem osobowym, którym kierował trzeci ze sprawców. Policja zatrzymała ich. Jak się okazało, to mieszkańcy Częstochowy w wieku 32,34 i 43 lat.
Po ocenie dowodów zebranych przez policjantów decyzją sądu, na wniosek policji i prokuratury, zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Wszyscy usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Grozi im nawet do 12 lat więzienia.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0177 seconds.