Z ostatniej chwili

Zatrzymania za nielegalne przewożenie i składowanie niebezpiecznych odpadów

2019-04-03 10:49:36 informacje
img

Policjanci z częstochowskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą rozbili grupę przestępczą, która nielegalnie składowała odpady niebezpieczne w jednym z magazynów w dzielnicy Trzech Wieszczów. Zatrzymano 3 osoby podejrzane o ten przestępczy proceder. Grozi im do 10 lat więzienia - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Śledczy zwalczający przestępczość gospodarczą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Częstochowie zatrzymali osoby, które brały udział w nielegalnym przewożeniu i składowaniu odpadów niebezpiecznych wbrew przepisom. Jak ustalili policjanci, w okresie od lutego do marca 2018 roku grupa przestępcza wypełniła wynajmowaną halę na Trzech Wieszczów o powierzchni 1400 m² zbiornikami o pojemności 1000l  - tzw. mauzerami oraz beczkami metalowymi z nieznanymi substancjami. Wstępna analiza pobranego do badania materiału wykazała, że w składowanych pojemnikach znajdowały się odpady zawierające szereg związków organicznych niebezpiecznych dla życia i zdrowia człowieka. Również sposób składowania odpadów mógł stanowić realne zagrożenie dla życia i zdrowia lub spowodować skażenie środowiska naturalnego w znacznych rozmiarach.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób, grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Page generated in 0.0318 seconds.