Z ostatniej chwili

Zatrzymano złodziei paliwa

2021-02-08 15:43:43 informacje
img

Zarzuty kradzieży paliwa usłyszało dwóch młodych mężczyzn, którzy okradali stacje paliw. Złodzieje wpadli zaraz po tym, jak odjechali ze stacji paliw w Koziegłowach z pojemnikiem skradzionego paliwa. Okazało się, że w ich samochodzie znajduje się także kilka innych zbiorników z kradzioną benzyną i olejem napędowym – informuje myszkowska Policja.

Dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa na jednej ze stacji paliw w Koziegłowach. Sprawcy zatankowali paliwo za kwotę blisko 300 zł i odjechali, nie płacąc. Oficer dyżurny skierował na miejsce patrol drogówki i przekazał, że sprawcy poruszają się ciemną honda accord. Stróże prawa ruszyli za opisanym pojazdem. W Siedlcu Dużym na DK 91 zauważyli samochód i zatrzymali do kontroli drogowej. Wewnątrz siedziało dwóch obywateli Gruzji w wieku 24 i 28 lat. Podczas kontroli pojazdu w bagażniku policjanci ujawnili zbiorniki wypełnione benzyną i olejem napędowym. Jak się okazało, paliwo pochodziło z wcześniejszych kradzieży. Śledczy udowodnili mężczyznom, że w krótkich odstępach czasu dokonali trzech podobnych kradzieży w Częstochowie, Romanowie i Koziegłowach. Sprawcy myśleli, że odpowiedzą za wykroczenia, ale zmiana przepisów Kodeksu Karnego daje śledczym możliwość łączenia wykroczeń w zbieg. Tak było w tym przypadku. Amatorzy „darmowego tankowania” w sobotę usłyszeli zarzut dokonania kradzieży. Kodeks Karny przewiduje za nią do 5 lat pozbawienia wolności. 

Obaj Gruzini przyznali się do winy. Starszy został deportowany do kraju, z którego pochodzi, bo jego pobyt na terenie RP był nielegalny.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0249 seconds.