Z ostatniej chwili

Zatrzymany za liczne kradzieże paliwa

2020-01-22 15:00:54 informacje
img

Policjanci z Kłomnic zatrzymali sprawcę licznych kradzieży paliwa ze stacji paliw nie tylko w Częstochowie i powiecie. Jak dotychczas ustalili śledczy, 34-latek dopuścił się ponad 20 takich kradzieży. Sprawca, wykorzystując kilka kompletów skradzionych tablic rejestracyjnych, tankował paliwo i odjeżdżał nie płacąc za benzynę. Grozi mu do 5 lat więzienia - informuje częstochowska Policja.    
Policjanci z Kłomnic, pracując nad sprawami licznych kradzieży paliwa na stacjach benzynowych, ustalili, że sprawcą może być 34-latek z Częstochowy. Wczoraj, we wtorek 22 stycznia mężczyzna został zatrzymany. W jego samochodzie odkryto tablice rejestracyjne z innych pojazdów. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że mężczyzna dopuścił się ponad 20 takich kradzieży w Częstochowie i powiecie. Od marca do listopada ubiegłego roku łupem zatrzymanego padło ponad 700 litrów paliwa. Złodziej kradł paliwo także na stacjach w innych powiatach - radomszczańskim, myszkowskim i lublinieckim. Z procederu tego uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Częstochowianin usłyszał już zarzuty za liczne kradzieże ze stacji paliw. Złożył w tej sprawie wyjaśnienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

Page generated in 0.0132 seconds.