Z ostatniej chwili

Zatrzymany złodziej

2019-08-26 14:41:57 informacje
img

Zaledwie godziny potrzebował dzielnicowy z Komisariatu Policji w Poczesnej, aby ustalić okoliczności zdarzenia i zatrzymać 65-latka, który dokonał włamania do pomieszczenia gospodarczego, a następnie skradł kosiarkę spalinową oraz klucze nasadowe. Śledczy postawili już mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem - informuje częstochowska Policja.

Kilka dni temu Komisariat Policji w Poczesnej otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej z posesji w Kamienicy Polskiej widziany był mężczyzna, który wynosił kosiarkę spalinową. Na miejsce został skierowany dzielnicowy mł.asp. Kamil Wojtasik, który w trakcie wykonywania czynności na posesji w krzakach ujawnił skradziony sprzęt. Pomieszczenie gospodarcze, w którym znajdowała się kosiarka, było otwarte, a w środku brakowało także kluczy nasadowych. Jak się okazało, sprawca przez cały czas był w pobliżu posesji i obserwował całą sytuację z ukrycia. Na widok dzielnicowego zaczął uciekać, jednak szybka reakcja mundurowego pozwoliła na zatrzymanie go.

Jak ustalili policjanci nie był to jego pierwszy konflikt z prawem, mężczyzna kilka dni wcześniej opuścił zakład karny. Teraz 65-latek odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

 

Page generated in 0.0414 seconds.