Z ostatniej chwili

Złodziej tulipanów

2019-04-30 11:52:44 informacje
img

Operatorzy miejskiego monitoringu wizyjnego Częstochowy namierzyli mężczyznę, który w al. NMP kradł z kwietników tulipany. Sprawcę zatrzymali częstochowscy policjanci z IV Komisariatu - informuje częstochowska Straż MIejska.

Do kradzieży doszło w nocy z poniedziałku na wtorek ok. godz. 2.00. Mężczyzna podjechał do jednego z miejskich gazonów samochodem. W kilkanaście sekund nożycami uciął kilka tulipanów. Czynności powtórzył przy innych gazonach. Całą sytuację widzieli pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu wizyjnego. O zdarzeniu został poinformowany dyżurny Straży Miejskiej oraz dyżurny Policji. Mężczyzna po kradzieży odjechał z al. NMP, ale jego przemieszczanie było cały czas śledzone przez operatorów miejskiego monitoringu. Dzięki współpracy pracowników Straży Miejskiej i Policji sprawca został zatrzymany przez powiadomionych policjantów z IV Komisariatu w rejonie ul. Wilsona.

Sprawa jest rozwojowa. Trwa ustalanie, czy mężczyzna ma coś wspólnego z podobną kradzieżą miejskich kwiatów, do której doszło w al. NMP tuż przed świętami. Wówczas skradziono ok. 120 miejskich tulipanów.

Strażnicy miejscy o kradzieży powiadomili też Wydział Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa Urzędu Miasta Częstochowy, który ma pieczę nad miejską zielenią.

 

Page generated in 0.021 seconds.