Z ostatniej chwili

Zmiany w organizacji ruchu w związku z Dniami Częstochowy

2019-08-23 13:21:22 informacje
img

Dziś, w piątek 23 sierpnia w godzinach wieczornych na ul. Żużlowej wystąpią utrudnienia spowodowane organizacją nocnego wyścigu pojazdów zabytkowych.  A  w sobotę 24 sierpnia, zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzane w związku z koncertem w okolicach pętli tramwajowej w dzielnicy Północ.

W piątek 23 sierpnia, utrudnienia w ruchu na ul. Żużlowej wystąpią w związku z nocnym wyścigiem w ramach 38. Rajdu Częstochowskiego. W godz. 18.00 – 23.30 ul. Żużlowa od ronda Kaznowskiego do ronda Czernego zostanie wyłączona z ruchu kołowego i pieszego. Wyłączna z ruchu będzie również ul. Marysia na odcinku od ul. Żużlowej do ul. Słonecznej.

Trasy autobusów MPK pozostają bez zmian. Na ulicach w sąsiedztwie imprezy należy się liczyć ze zwiększonym natężeniem ruchu.

W sobotę 24 sierpnia na terenie między jezdniami al. Wyzwolenia, po wschodniej stronie skrzyżowania z ul. Fieldorfa-„Nila”, odbędzie się koncert w ramach 27. Dni Częstochowy. Impreza także spowoduje konieczność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. W godzinach 17.00 – 23.00 odcinki al. Wyzwolenia od skrzyżowania z ulicami Witosa i Pużaka do skrzyżowania z ul. Fieldorfa-„Nila” będą zamknięte dla ruchu – za wyjątkiem autobusów MPK.

Trasy autobusów linii 15, 16, 25 i 29 pozostaną bez zmian.

Dodatkowo tuż przy terenie imprezy, na ul. Fieldorfa-„Nila” będą się zatrzymywały autobusy za tramwaj (z powodu trwającego remontu torowiska).

Miejski Zarząd Dróg i Transportu prosi użytkowniczki i użytkowników dróg o wyrozumiałość, ostrożną jazdę oraz przeprasza za przejściowe utrudnienia w ruchu.

Page generated in 0.029 seconds.