Z ostatniej chwili

Zniszczono przynajmniej 15 wiat

2019-10-23 12:27:14 informacje
img

Minionej nocy wandale zniszczyli przynajmniej 15 wiat przystankowych przy przystankach autobusowych i tramwajowych w kilku dzielnicach Częstochowy. Skala zniszczeń może być jeszcze większa, bo trwa inwentaryzacja efektów bandyckich działań, a do Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie spływają kolejne informacje o uszkodzeniach - informuje  Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT i MPK. 

Zdemolowana została infrastruktura przystankowa m.in. przy ul. Legionów na wysokości ul. Wspólnej na Zawodziu czy przy ul. Orkana na wysokości kościoła i w obrębie skrzyżowania ul. Jagiellońskiej i ul. Orkana. 

Policja ze względu na skalę zniszczeń będzie ścigać osoby odpowiedzialne za czyny z ubiegłej nocy jako sprawców potencjalnego przestępstwa, a nie wykroczenia. Każdy, kto może pomóc w znalezieniu sprawców, bądź dysponuje informacjami istotnymi dla rozwiązania sprawy proszony jest o kontakt z mundurowymi. 

To kolejny przykład na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy, kiedy ktoś niszczy naszą wspólną własność. Nigdy dotąd jednak nie miało to miejsca na taką skalę.

 

 

Tekst ilustruje zdjęcie ukazujące próbkę nocnych działań wandali

Page generated in 0.0146 seconds.