Z ostatniej chwili

Zostaw swój procent w Częstochowie

2021-02-22 15:21:17 informacje
img

Trwa okres rozliczeniowy podatku za 2020 r. Każdy z podatników może przekazać jego 1 procent na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Przy wyborze  częstochowskich OPP  pieniądze zostaną w naszym mieście, by służyć starszym, chorym, bezdomnym, dzieciom, młodzieży i zwierzętom.

Kto może przekazać 1%?

  • -podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych)
  • -podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych
  • -podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku
  • -emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie.

Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę.

"Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2020"  znajduje się na stronie http://ngo.czestochowa.pl/page/file.php?id=9402 Stan na dzień 10 lutego 2021 r.

Na liście znajdują się organizacje, które mają prawo otrzymywać 1% (tzn. nie prowadzą działalności gospodarczej polegającej na wytwarzaniu wyrobów przemysłu elektronicznego, paliwowego, tytoniowego, spirytusowego, winiarskiego, piwowarskiego, a także pozostałych wyrobów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,5% oraz wyrobów z metali szlachetnych albo z udziałem tych metali, lub handlu tymi wyrobami).

Page generated in 0.0175 seconds.