Z ostatniej chwili

Żyj z całych sił

2019-11-28 14:57:50 informacje
img

„Żyj z całych sił” - to nazwa projektu, którego realizację podsumowano w ramach obchodów Światowego Dnia Przeciwdziałania Narkomanii w Częstochowie. Zakończył je koncert Grażyny Łobaszewskiej - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Wydarzenie zorganizowało  26 listopada Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych PERASADA, które w ramach zadania „Wsparcie działań z zakresu profilaktyki uzależnień od narkotyków i środków psychoaktywnych”, dofinansowanego z budżetu Gminy Miasta Częstochowy przeprowadziło szereg profilaktycznych zajęć edukacyjnych dla uczniów i nauczycieli w szkołach średnich. Młodzież dowiedziała się m.in., czym jest uzależnienie, jak je rozpoznać, od czego można się uzależnić, co zrobić, by się nie uzależnić. 

Podczas spotkania podsumowano nie tylko wszystkie działania projektowe, ale też nagrodzono organizacje, które włączyły się w Kampanię Białych Serc i wzięły udział w konkursie. I miejsce zajęła Fundacja „Walczę z SM”, II - Komenda Miejska Policji, a III - Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego. Nagrody wręczył zastępca prezydenta Ryszard Stefaniak.

Ponadto wyróżniono wszystkie organizacje, które zaangażowały się w kampanię i przesłały filmiki lub zdjęcia z tych wydarzeń.

Honorowy patronat nad obchodami Światowego Dnia Przeciwdziałania Narkomanii objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0167 seconds.