Z ostatniej chwili

„Makbet” w piątek i sobotę

2022-05-20 13:06:29 informacje
img

Spektakl „Makbet” w reż. André Hübnera-Ochodlo można obejrzeć na deskach Teatru im. A. Mickiewicza w piątek i w sobotę, 20 i 21 maja o godz. 19.00.  Prócz tych prezentacji – zostanie pokazany jeszcze tylko raz: w piątek, 10 czerwca o godz. 19.00 i będzie to ostatni pokaz w tym sezonie!

To  opowieść  o żądzach, szaleństwie, losie, sztuka o wojowniku, który zszedł na manowce, ponieważ wydawało mu się, że poznał przyszłość. Wręcz wstrząsająco aktualna. Dzieło, które powstało w XVII wieku w zasadzie komentuje rzeczywistość, w której obecnie żyjemy.

Jest w tym tekście wszystko: żądza władzy, odrzucenie, są nieposkromione ambicje, jest człowiek, który nie cofnie się przed niczym. Ale jest i dusza człowieka, i to, co się w niej dzieje. Reżysera ciekawi, ile jest człowieka w człowieku? Ile w nim dobra, ile zła? Do czego człowiek jest zdolny? I – przede wszystkim – kiedy z bohatera przeobraża się w kata.

Niesamowita muzyka wzmaga przeżycia, które towarzyszą nam w odbiorze spektaklu. To przedstawienie trzeba zobaczyć.

Obsada: Makbet – Adam Machalica, Lady Makbet – Anna Paliga (gościnnie), Duncan – Michał  Kula, Banko – Adam Hutyra,

Macduff – Mariusz Urbaniec (gościnnie), Lennox – Teresa Dzielska, Ross – Sylwia Oksiuta-Warmus, M – Czesława Monczka, Marta Honzatko  – linie wokalne piosenek. 

Fot. Piotr Dłubak / Materiały Teatru

Page generated in 0.0237 seconds.