Z ostatniej chwili

„Pomogli” przestępcy wrócić do kraju

2022-08-18 10:40:28 informacje
img

Dzięki działaniom „łowców głów” z Częstochowy do kraju wrócił kolejny przestępca. Tym razem kryminalni wpadli na trop poszukiwanego czerwoną notą Interpolu 54-latka, który ukrywał się w Wielkiej Brytanii. W ubiegłym tygodniu został ekstradowany do Polski, gdzie trafił do więzienia – informuje częstochowska Policja.

Kryminalni z Częstochowy wpadli na trop 54-letniego mężczyzny poszukiwanego za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, wymuszenie rozbójnicze, sutenerstwo i przestępstwa narkotykowe, popełnione kilkanaście lat temu. Za swoje czyny kilka lat spędził w więzieniu. Sąd zgodził się jednak na warunkowe zwolnienie z odbycia pozostałej części zasądzonej kary. Gdy wyszedł na wolność i zaczął ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości, częstochowski sąd postanowił odwołać warunkowe zwolnienie i wydał za nim list gończy.

Ustalenia wskazywały, że 54-latek ukrywa się poza granicami naszego kraju, dlatego wszczęto poszukiwania międzynarodowe czerwoną notą Interpolu.

Dzięki zaangażowaniu policjantów z częstochowskiego referatu poszukiwań ustalono, że mężczyzna przebywa na terytorium Wielkiej Brytanii. Zdobyte informacje funkcjonariusze przekazali za pośrednictwem Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji brytyjskim organom ścigania.

Pod koniec 2020 r. mężczyzna został tam zatrzymany i po prawie 2 latach przekazany stronie polskiej, dzięki czemu nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny. Najbliższe 1,5 roku spędzi teraz w więzieniu.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0161 seconds.