Z ostatniej chwili

100-lecie Rakowa - uznanie dla klubu w stanowisku Rady Miasta

2021-05-21 14:46:21 informacje
img

Stanowisko w sprawie 100–lecia istnienia RKS Raków Częstochowa przyjęli na ostatniej sesji częstochowscy radni. Uchwała jest wyrazem uznania dla wszystkich, którzy tworzyli historię klubu oraz podziękowaniem za - będące doskonałym zwieńczeniem jubileuszu - ostatnie sukcesy sportowe - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W przyjętym przez radnych stanowisku czytamy:
Rada Miasta Częstochowy w 100–lecie istnienia RKS Raków Częstochowa składa wyrazy uznania wszystkim, którzy na przestrzeni wieku tworzyli historię Klubu. Jest on dumą Miasta, a jego sukcesy stanowią o dużym potencjale sportowym drużyny oraz zdolnościach jego działaczy, szkoleniowców i sportowców.
RKS Raków Częstochowa od początku swojego istnienia nierozerwalnie związany jest z dzielnicą Raków i częstochowskim sportem. Powstał w 1921 roku jako Klub Sportowo-Futbolowy „Racovia” w wyniku starań działaczy Organizacji Młodzieżowej Towarzystwa Uniwersytetów Robotniczych. Patronat nad Klubem objął wówczas Komitet Dzielnicowy PPS i lokalny oddział Związku Zawodowego Metalowców. Na przestrzeni lat zmieniała się nazwa Klubu, a jego losy odzwierciedlają czasy Polski przedwojennej, okres po II wojnie światowej oraz lata, do których możemy sięgnąć pamięcią. Na przestrzeni tych lat wspominamy piłkarzy odnoszących sukcesy oraz legendarnych trenerów i działaczy.
W przeszłości Klub był już finalistą Pucharu Polski i uczestnikiem rozgrywek Ekstraklasy. Jednak to ostatnie sukcesy przyprawiają nas o dumę z istnienia takiego zespołu w Częstochowie. Sezon piłkarski 2020/21 jest wyjątkowy dla częstochowskiej drużyny. Od kilku dni cieszymy się z największego sukcesu sportowego Rakowa jakim jest zdobycie Pucharu Polski w piłce nożnej. Przed końcem rozgrywek Klub również zapewnił sobie srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski. W ubiegłym roku w plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna” Marek Papszun otrzymał tytuł trenera roku 2020, a Raków Częstochowa tytuł drużyny roku 2020.
Oprócz sukcesów sportowych, które przynoszą chlubę Miastu, a kibicom radość, dostrzec należy również działalność wychowawczą rzeszy młodzieży, która kształci się i ćwiczy w Klubie, zdobywając umiejętności sportowe, kształtując swój charakter. Na uwagę zasługuje również zgromadzona wokół Klubu szeroka społeczność kibiców, sympatyków, sponsorów. Klub prowadził też wielokrotnie działania na rzecz Częstochowy i jej Mieszkańców, znacznie wybiegające poza arenę sportową. Przykładem tego jest ogromne wsparcie rzeczowe szpitala miejskiego w trudnym okresie walki z pandemią, za co wyrażamy również wdzięczność.
Odnosząc sukcesy sportowe, RKS Raków Częstochowa rozsławia nasze Miasto, aktywnie je promując w przestrzeni publicznej. Jesteśmy dumni z osiągnięć Klubu, podziwiamy za ciężką pracę wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesów na przestrzeni 100 lat istnienia RKS Raków Częstochowa.

Tekst ilustruje grafika:  pamiątkowy proporczyk na 100-lecie klubu

Page generated in 0.0158 seconds.