Z ostatniej chwili

Akcja Re!generacja

2022-04-25 08:11:30 informacje
img

Częstochowa została partnerem konkursu organizowanego przez firmę Tetra Pak zajmującą się produkcją opakowań i urządzeń dla przemysłu spożywczego. Możemy powalczyć o plac zabaw - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Celem kampanii jest promowanie selektywnej zbiórki odpadów w społeczeństwie i uświadomienie wszystkim, że zużyte opakowania to nie odpady, ale cenny zasób, który może zyskać drugie życie.
Częstochowa konkuruje z innymi miastami w zakresie uzyskanego wskaźnika recyklingu kartonów po mleku i sokach, a walczy o plac zabaw z ekoinstalacjami i ekologiczne ścieżki edukacyjne.
W ramach przystąpienia do akcji Miasto zachęca mieszkanki i mieszkańców do wzięcia udziału w edukacyjnej, interaktywnej grze on-line, dzięki której można się dowiedzieć więcej o recyklingu kartonów po napojach i wygrać cenne nagrody.
Więcej informacji na temat zgłoszeń do konkursu on-line można znaleźć pod adresem internetowym https://www.tetrapak.com/en-pl/sustainability/recykling-w-polsce/akcja-regeneracja-pl

 

Page generated in 0.0215 seconds.