Z ostatniej chwili

Dziękuję, że jesteś mamą

2021-05-27 12:25:58 informacje
img

„Dziękuję, że jesteś mamą” - to hasło akcji w ramach której w środę 26 maja dzieci i młodzież obdarowywały kwiatami i własnoręcznie wykonanymi sercami wszystkie napotkane mamy - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Obchodzony 26 maja Dzień Matki to dobra okazja, żeby podziękować wszystkim mamom za ich miłość, wsparcie, opiekę i wychowanie. Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z naszego miasta licznie więc przyłączyły się do akcji.
W różnych punktach Częstochowy – m.in. na pl. Biegańskiego, Starym Rynku, tzw. Kwadratach, Promenadzie Niemena, przy CH Jagiellończycy - dzieci i młodzież obdarowały kwiatami i własnoręcznie wykonanymi sercami wszystkie spotkane mamy.
Podsumowaniem wydarzenia był wieczorny Apel Jasnogórski, ze szczególną modlitwą kierowaną do Matki Bożej, w intencji wszystkich mam.
Pomysłodawczynią akcji jest siostra Milena ze Zgromadzenia św. Józefa w Częstochowie, która dzięki wsparciu Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy i Zespołu Szkół Technicznych zaangażowała do udziału w niej liczne przedszkola i szkoły. W akcji wzięło udział 65 placówek oświatowych oraz liczne organizacje pozarządowe.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0163 seconds.