Z ostatniej chwili

Finał konkursu plastycznego w ramach obchodów Dnia Godności

2021-06-11 12:46:21 informacje
img

Tegoroczne obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną mają zmienioną formułę, ze względu na pandemię kilkaset osób nie spotka się jak co roku na placu Biegańskiego. W ich trakcie zostanie natomiast rozstrzygnięty, ogłoszony z okazji obchodów, konkurs plastyczny, którego motywem było hasło; „Człowiek w stronę natury”.

Szkoły i placówki specjalne przekazały kilkadziesiąt prac, których tematyka to tolerancja, godność, podmiotowość osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także niwelowanie stereotypów postrzegania jako „innych”, „odmiennych”, „niebezpiecznych”.

W poniedziałek 14 czerwca jury w składzie; Mariusz Chrząstek, Bartosz Frączek, Małgorzata Iżyńska, Małgorzata Mruszczyk, Adrian Staroniek i Jolanta Urbańska rozstrzygnie, które z nadesłanych prac są najlepsze. 

Wystawę prac pokonkursowych można będzie oglądać w Galerii Częstochowskiego Centrum dla osób z Niepełnosprawnością (ul. Focha 71) do 30 czerwca w godzinach 8.00-16.00.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Częstochowie.

Page generated in 0.0161 seconds.