Z ostatniej chwili

III Świąteczna zbiórka krwi

2021-12-13 15:11:34 informacje
img

Zdaj egzamin z człowieczeństwa - oddaj krew na święta!

Częstochowski Legion - Klub HDK organizuje „III Świąteczną zbiórkę krwi”.

Zaplanowano ją na sobotę 18 grudnia 2021 r. w godzinach 10.00 - 14.00. Odbędzie się w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pod adresem ul. Kopernika 38 w Częstochowie (budynek przychodni MSWiA).

Pandemia koronawirusa nie zmieniła nic w temacie zapotrzebowania na krew. Ta jest potrzebna niezmiennie w każdych ilościach i z każdej grupy, a stan zapasów jest niski. Pomimo Covid-19 ten życiodajny płyn możemy bez problemów oddawać w punktach krwiodawstwa z zachowaniem odpowiednich procedur sanitarnych. Ponadto przedświąteczny czas to także okres, kiedy drastycznie zwiększa się zapotrzebowanie na krew. Dlatego tak ważna jest nasza pozytywna odpowiedź na tego typu apele, jak częstochowska akcja.

Możemy dać przykład innym, przyłączając się do akcji.

Jeśli czujesz, że z Twoim zdrowiem wszystko w porządku, masz 18-60 lat i ważysz nie mniej niż 50 kg, to 18 grudnia między 10:00 a 14:00 przyjdź do oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pod adresem ul. Kopernika 38 w Częstochowie (budynek przychodni MSWiA) oddać najcenniejszy lek, jakim można się podzielić, czyli własną krew.

Organizatorzy akcji zapraszają w tym dniu również regularnych krwiodawców.

 

Na miejscu: strefa edukacyjna o krwiodawstwie, wiele atrakcji, krwiodawcy otrzymają ekstra gadżety, vouchery (będzie też można przekąsić coś słodkiego).

Dla dawców, którzy zdecydują się oddać krew pierwszy raz w życiu, przewidziane są w ograniczonej ilości vouchery do wyboru na trening personalny, tatuaż, usługę barberską oraz strzelnicę.

Jak co roku będą zbierane czekolady od krwiodawców dla Regionalnej Placówki

Opiekuńczo-Terapeutycznej „DOM ŻYCIA" im. Leonii Nastał.

Strona wydarzenia na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/1716493938535510 – informuje Piotr Gajda, koordynator oddziału Częstochowski Legion - Klub HDK Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Legion.

Page generated in 0.0234 seconds.