Z ostatniej chwili

Kolejne międzynarodowe sukcesy częstochowskiego nordica

2016-10-10 11:19:10 informacje
img

Czwarte zawody Pucharu Europy w nordic walking w sobotę miały miejsce w Legnicy. Po etapach w Słowenii, Niemczech i Austrii, wielki finał cyklu odbył się w Polsce.
W zawodach wystąpiła dwójka reprezentantów Viking Nordic Team Częstochowa - Mariusz Reczulski i Daniel Wojtasiński. W Legnicy Mariusz zajął drugie miejsce, a Daniel trzecie w swoich kategoriach wiekowych.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Europy obaj zajeli drugie miejsca odpowiednio w kategoriach M50 i M30.
Dwie godziny później w tym samym miejscu odbyły się Mistrzostwa Europy na dystansie 5 km. - Po sukcesach częstochowian w rozgrywanych wcześniej w tym roku w Niemczech, Austrii i Słowacji Mistrzostwach Europy na dłuższych dystansach (10 km, półmaraton, cross), również na najkrótszym dystansie liczyliśmy na dobre wyniki. I nie pomyliliśmy się - pisze ekipa Viking Nordic Team Częstochowa. - Karol Stiller został Mistrzem Europy w kategorii M30, a Joanna Stolarska i Daniel Wojtasiński wicemistrzami Europy odpowiednio w kategoriach K-junior i M30. Jednocześnie Karol z czasem 29 min 22s został najszybszym zawodnikiem bez podziału na kategorie.