Z ostatniej chwili

Komendant ma już nowy dom

2021-08-17 17:37:39 informacje
img

Pod koniec lipca policjanci z częstochowskiej prewencji uratowali kotka, który wpadł pod koła samochodu. Dzięki pomocy i zaangażowaniu ludzi o dobrych sercach kociak, który otrzymał wdzięczne imię Komendant, wyzdrowiał i znalazł dom - informuje częstochowska Policja.
Ponad 2 tygodnie temu aspirant sztabowy Paweł Kowalczyk i aspirant Robert Kolanko ze swoimi czworonożnymi pupilami patrolowali radiowozem ulice miasta, gdy wprost pod tylne koła jadącego przed nimi samochodu wbiegł mały kotek. Kierowca pojazdu nie miał szans go nawet zauważyć.
Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy i na sygnałach przetransportowali do weterynarza.
Młody kocur nie miał właściciela, więc nie posiadał też imienia. W lecznicy, do której trafił, nazwano go Komendant. Niedługo później udowodnił, że w pełni zasługuje na to miano, bowiem okazał się silnym i walecznym kotem. Dzięki pomocy ludzi o dobrych sercach, lecznica zebrała potrzebne pieniądze i kotek został poddany operacji. 
Ale to nie koniec tej historii. Komendant jest prawdziwym szczęściarzem i znalazł już opiekunów, którzy zabrali go do nowego domu. Losy dzielnego czworonoga można było śledzić na profilu lecznicy.

Page generated in 0.0158 seconds.