Łącznie 95 nagród zdecydowano się przyznać w tym roku dla najzdolniejszych uczennic i uczniów - w tym 57 dla młodzieży ze szkół podstawowych, 35 - ze szkół ponadpodstawowych oraz 3 - ze szkół technicznych - informuj Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Wpłynęło 122 wniosków, w tym 67 wniosków ze szkół podstawowych (z czego 13 ze szkół niepublicznych), 46 wniosków ze szkół ponadpodstawowych oraz 9 wniosków ze szkół technicznych i branżowych.
Nagroda jest przyznawana uczniom, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą się poszczycić znaczącymi osiągnięciami, a szczególnie są laureatami konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych i olimpiad. Jest formą pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczennic i uczniów częstochowskich szkół. W tegorocznej edycji konkursu wysokość nagród - w zależności od oceny osiągnięć - wahała się od 500 zł do 900 zł plus 1 nagroda specjalna - 1500 zł za wybitne osiągnięcia. Łączna wartość nagród wyniosła 62.200 zł.
Nagrody podczas uroczystości w MDK 5 czerwca wręczyli laureatom prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Dariusz Kapinos.
Lista laureatów
NAGRODA SPECJALNA
Bartłomiej Rozenberg - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
SZKOŁY PODSTAWOWE
1. Maja Wojtal - SP nr 1 im. Zdobywców Przestworzy
2. Kaja Dudkowska - SP nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
3. Piotr Stelmaszczyk - SP nr 12 im. Bolesława Chrobrego
4. Bartosz Caban - SP nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego
5. Krzysztof Niklasiński - SP nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego
6. Paulina Poroszewska - SP nr 16 im. Bolesława Chrobrego
7. Julia Czapla - SP nr 21 im. ks. Stanisława Konarskiego
8. Michał Dusza - SP nr 21 im. ks. Stanisława Konarskiego
9. Aleksander Milik - SP nr 21 im. ks. Stanisława Konarskiego
10. Zuzanna Świeża - SP nr 21 im. ks. Stanisława Konarskiego
11. Maja Radomiak - SP nr 26 im. Tadeusza Kościuszki
12. Adam Dawid - SP nr 29 im. Królowej Jadwigi
13. Tymoteusz Wach - SP nr 29 im. Królowej Jadwigi
14. Wiktor Wypych - SP nr 29 im. Królowej Jadwigi
15. Krzysztof Ciastko - SP nr 31 im. Orła Białego
16. Wiktor Czołgosz - SP nr 31 im. Orła Białego
17. Wojciech Gliński - SP nr 31 im. Orła Białego
18. Maksymilian Kinkel - SP nr 31 im. Orła Białego
19. Leon Pałucha - SP nr 31 im. Orła Białego
20. Matylda Rydzyńska - SP nr 31 im. Orła Białego
21. Dorota Ujma - SP nr 31 im. Orła Białego
22. Barbara Tyrała - SP nr 31 im. Orła Białego
23. Lena Korzeniowska - SP nr 34 im. Aleksandra hrabiego Fredry
24. Kuba Kwiatkowski - SP nr 34 im. Aleksandra hrabiego Fredry
25. Aleksander Głębocki - SP nr 38 im. Ludwika Zamenhofa
26. Marcelina Wawrzyńczyk - SP nr 38 im. Ludwika Zamenhofa
27. Mikołaj Białowąs - SP nr 39 im. Marii Konopnickiej
28. Kinga Maszczyk - SP nr 39 im. Marii Konopnickiej
29. Dominik Gładysz - SP nr 42 im. Jana Brzechwy
30. Alicja Janelt - SP nr 42 im. Jana Brzechwy
31. Małgorzata Kowalik - SP nr 42 im. Jana Brzechwy
32. Wojciech Suchan - SP nr 42 im. Jana Brzechwy
33. Julia Furgalska - SP nr 46 im. Stefana Żeromskiego
34. Mateusz Kosik - SP nr 48 im. Armii Krajowej
35. Piotr Kasztelan - SP nr 49 im. Janusza Kusocińskiego
36. Antonina Wrońska - SP nr 49 im. Janusza Kusocińskiego
37. Zuzanna Bartosińska - SP nr 50 im. gen. Władysława Sikorskiego
38. Bartosz Bednarski - SP nr 50 im. gen. Władysława Sikorskiego
39. Bartosz Chlebowski - SP nr 50 im. gen. Władysława Sikorskiego
40. Bartosz Kunowski - SP nr 50 im. gen. Władysława Sikorskiego
41. Małgorzata Mofina - SP nr 50 im. gen. Władysława Sikorskiego
42. Natalia Kowalczyk - SP nr 50 im. gen. Władysława Sikorskiego
43. Maksymilian Kręciwilk - SP nr 52 im. Małego Powstańca
44. Jakub Grzana - SP nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie
45. Magdalena Jabłońska - Publiczna SP im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek
46. Marcin Baran - Prywatna SP "Sokrates"
47. Michał Kamiński - Prywatna SP "Sokrates"
48. Sandrine Milner - Prywatna SPa "Sokrates"
49. Jan Opoka - Prywatna SP "Sokrates"
50. Paula Oremek - Prywatna SP "Sokrates"
51. Mateusz Ptaszek - Prywatna SP "Sokrates"
52. Bartosz Sołtysik - Szkola Mistrzostwa Sportowego "Nobilito"
53. Katarzyna Turek - Społeczna SP nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
54. Aleksandra Polak - Prywatna Lingwistyczna SP
55. Lena Sadowska - Prywatna Lingwistyczna SP
56. Natalia Walawender - Prywatna Lingwistyczna SP
57. Antonina Zwolińska - Prywatna Lingwistyczna SP
SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
1. Przemysław Borecki - I LO im. Juliusza Słowackiego
2. Wiktor Czarnota - I LO im. Juliusza Słowackiego
3. Michał Grabiński - I LO im. Juliusza Słowackiego
4. Oliwier Hrapek - I LO im. Juliusza Słowackiego
5. Kacper Korgól - I LO im. Juliusza Słowackiego
6. Julia Małolepsza - I LO im. Juliusza Słowackiego
7. Ewa Polaczkiewicz - I LO im. Juliusza Słowackiego
8. Milena Szymak - I LO im. Juliusza Słowackiego
9. Barbara Waryś - I LO im. Juliusza Słowackiego
10. Aleks Włodarczyk - I LO im. Juliusza Słowackiego
11. Kinga Wręczycka - I LO im. Juliusza Słowackiego
12. Maksymilian Cygan - II LO im. Romualda Traugutta
13. Piotr Janecki - II LO im. Romualda Traugutta
14. Błażej Kołodziejski - II LO im. Romualda Traugutta
15. Kamil Leszczyński - II LO im. Romualda Traugutta
16. Aleksander Lis - II LO im. Romualda Traugutta
17. Mateusz Wojtal - III LO im. dra Władysława Biegańskiego
18. Zuzanna Gmyrek - IV LO im. Henryka Sienkiewicza
19. Natalia Misiewicz - IV LO im. Henryka Sienkiewicza
20. Szymon Świtoń - IV LO im. Henryka Sienkiewicza
21. Damian Knysak - VII LO im. Mikołaja Kopernika
22. Kacper Knysak - VII LO im. Mikołaja Kopernika
23. Natalia Stanior - VII LO im. Mikołaja Kopernika
24. Gabriela Tomzińska - VII LO im. Mikołaja Kopernika
25. Klaudia Urbaniec - VII LO im. Mikołaja Kopernika
26. Oliwia Ziora - VII LO im. Mikołaja Kopernika
27. Jakub Borowicz - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
28. Oskar Brodziak - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
29. Piotr Kaźmierczak - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
30. Patrycja Kołodziej - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
31. Aleksandra Krawczyk - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
32. Julia Pacyna - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
33. Michał Szwejda - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
34. Dawid Tutka - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
SZKOŁY TECHNICZNE I BRANŻOWE
1. Stanisław Stasiura - Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych
2. Dawid Kaczmarzyk - Technikum nr 5 w Technicznych Zakładach Naukowych im. gen. Władysława Sikorskiego
3. Nikita Zababurin - Technikum nr 2 - Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego
Fot. Łukasz Kolewiński / UM