Z ostatniej chwili

Najmłodsi zatańczyli na jubileusz Błeszna

2022-05-10 13:15:51 informacje
img

Ponad setka przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 19 oraz uczennic i uczniów Szkoły Podstawowej nr 26 wzięła udział we wspólnych pląsach z okazji rocznicy jednej z częstochowskich dzielnic – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

Ta rocznica to 70-lecie przyłączenia Błeszna do Miasta Częstochowy. Kolorowa impreza na terenie MP nr 19 właśnie ten moment upamiętniła. Po tańcach dzieciaki ustawiły się w kształcie urodzinowej „70-tki”. A cały pomysł spodobał im się tak bardzo, że być może stanie się czymś w rodzaju tradycji tej dzielnicy, a więc będzie kontynuowany…  

Błeszno niegdyś składało się z rozrzuconych wiejskich osad – istniało już w średniowieczu. Miejskiego charakteru zaczęło powoli nabierać dopiero w XX wieku. Częścią Częstochowy tamtejsza wieś i folwark stały się już w 1930 r.; natomiast w 1952 r. dzielnica została uzupełniona o resztę gromady Błeszno (wcześniej należącej do Gminy Wrzosowa) – i właśnie 70. rocznica tego wydarzenia właśnie mija. 

Jubileuszową imprezę dla najmłodszych 6 maja zorganizowało Miejskie Przedszkole nr 19 oraz Fundacja „Fiszka” przy udziale Partnerstwa „Teraz Błeszno”. 

Fot. Materiały organizatorów

Page generated in 0.0234 seconds.