Z ostatniej chwili

Niechlubni „rekordziści” w powiecie myszkowskim

2021-05-25 12:28:18 informacje
img

W miniony weekend wpadły w ręce mundurowych z Myszkowa trzy osoby, które prowadziły swoje pojazdy, będąc pod działaniem alkoholu. To dwie kobiety w wieku 40 i 52 lata oraz 56-latek. Na dodatek mężczyzna nie miał uprawnień, a starsza z kobiet jechała pomimo sądowego zakazu. Wkrótce każdy z nich stanie obliczem sądu - informuje myszkowska Policja.
Dwa i pół promila alkoholu wykazało badanie u 52-letniej kierującej audi A6, która wpadła w sobotę po godz. 22.00 w Myszkowie na ul. Ręby. Kobieta w takim stanie odważyła się usiąść „za kółko” pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.
Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł 23 maja rano na ul. Granicznej w Przybynowie. Podczas kontroli wyszło na jaw, że 56-latek jest pijany. Badanie wykazało prawie 2 promile alkokolu w jego organizmie. Jak się okazało, kierujący daewoo lanos nie miał nawet uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz będzie tłumaczył się w sądzie. Grozi mu nawet 2 lata za kratkami. Natomiast do zatrzymania 42-latki z Myszkowa doszło wczoraj przed godz. 22.00. W ręce policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego wpadła  w Myszkowie na ul. Jana Pawła II. Mundurowi skontrolowali tam forda c-max, którym kierowała kompletnie pijana kobieta. Jej badanie wykazało prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 40-latka straciła prawo jazdy. Grozi jej nawet 2- letni pobyt w więzieniu oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości 5 tys. zł.
Policja przypomina, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oprócz 2-letniego więzienia, sprawcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł. Za kolejne prowadzenie pojazdu po pijanemu sąd orzeka nawiązkę na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości co najmniej 10 tys zł. 

Page generated in 0.0157 seconds.