Z ostatniej chwili

Nietrzeźwy z 3 promilami i bez uprawnień spowodował kolizję

2021-12-14 11:35:01 informacje
img

W niedzielę 12 grudnia oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zderzenia toyoty i volkswagena, do którego doszło w Starokrzepicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 62-letni kierowca toyoty, obywatel Ukrainy, na prostym odcinku drogi przejechał przez oś jezdni i uderzył w jadącego z przeciwka volkswagena. W trakcie kontroli okazało się, że sprawca kolizji miał w organizmie 3 promile alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami – informuje kłobucka Policja.

W niedzielę 12 grudnia kilkanaście minut po godzinie 17.00 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał informację o kolizji drogowej, do której doszło na ul. Oleskiej w Starokrzepicach. Z przekazanej informacji wynikało, że w zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe, toyota oraz volkswagen. Ze zgłoszenia wynikało również, że kierowca toyoty jest nietrzeźwy i po opuszczeniu swojego pojazdu usiłował oddalić się z miejsca zdarzenia.

Na miejsce skierowano mundurowych z komisariatu w Krzepicach oraz policjantów z kłobuckiej drogówki, którzy ustalili, że jadący w kierunku miejscowości Wichrów 62-letni obywatel Ukrainy, kierowca toyoty, na prostym odcinku drogi przejechał przez oś jezdni i zderzył się z jadącym z przeciwka 33-letnim kierującym osobowym volkswagenem.

Po kolizji kierujący toyotą zostawił w pojeździe pasażera, również obywatela Ukrainy i usiłował oddalić się z miejsca zdarzenia. Został jednak ujęty przez kierowcę volkswagena oraz innego przypadkowego świadka, którzy następnie przekazali go mundurowym z Krzepic.

Podczas czynności policyjnych okazało się, że 62-latek miał w organizmie 3 promile alkoholu, a także nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Na skutek zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała. Sprawą nieodpowiedzialnego obywatela Ukrainy zajmują się teraz kryminalni z Komisariatu Policji w Krzepicach. Mężczyźnie grożą surowe konsekwencje, o jego dalszym losie zdecydują prokurator i sąd.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0211 seconds.