Z ostatniej chwili

Oceniamy Budżet Obywatelski

2022-01-11 13:10:01 informacje
img

Do 24 stycznia można wypełniać ankietę online dotyczącą VIII edycji BO w Częstochowie. Wszelkie sugestie będą brane pod uwagę – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Taka forma partycypacji społecznej jak Budżet Obywatelski może być skuteczna tylko wtedy, kiedy jej zasady tworzone są wspólnie z mieszkankami i mieszkańcami – czyli najbardziej zainteresowanymi, tymi, których bezpośrednie otoczenie zmienia się dzięki urzeczywistnianiu konkretnych, wybranych do realizacji pomysłów. 

Anonimową ankietę można wypełnić do 24 stycznia na stronie https://czestochowa.budzet-obywatelski.eu/  

Osoby, które z jakichś przyczyn nie mogą wypełnić formularza ankiety w internecie, mogą to zrobić w tradycyjnej, papierowej formie. Należy w tym celu przyjść do budynku Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Focha 19/21 i zapytać o wydrukowany formularz na portierni, na parterze budynku.  

Począwszy od pierwszej edycji zasady Budżetu Obywatelskiego tworzone były w Częstochowie wspólnie z organizacjami pozarządowymi, radami dzielnic oraz samymi mieszkankami i mieszkańcami. W kursach i szkoleniach związanych z organizacją procedury uczestniczyło łącznie kilkaset osób – później jako liderki i liderzy BO przekazywali dalej wiedzę na temat działania samorządu i samego budżetu. Każdego roku – przy okazji kolejnych edycji – odbywa się też wysłuchanie publiczne, z udziałem m.in. przedstawicielek Urzędu Miasta oraz mieszkanek i mieszkańców. Dzięki temu kolejne edycje planuje się w taki sposób, aby był jak najprostszy, jak najbardziej przyjazny i odpowiadający zgłaszanym potrzebom. 

Page generated in 0.0226 seconds.